Habitare 2012 uudised


Habitare rahvusvahelisele EcoDesign näitusele esitas oma tööd 47 projekteerijat 14 riigist Disaineritel tuli luua puidust ökoloogilne sisekujundus element või mööblieseme. Valitud kujundused esitletakse Habitarel Helsingi näituste-ja konverentsikeskuses.
Eksponeeritud disainerite seas on tuntud nimesid Soomes ja välismaal, nagu Harri Koskinen, Tapio Anttila, Yrjö Õis Puro, Karim Rashid, Alfredo Häberli ja James Irvine.

Ahead! Näitusealale on ehitatud Soome metsa kasutades töötlemata männipuidust puhkeala, mille üldnimetus on „vastutus“ . Kõik on puidust ja peale messi lähevad näituse koostisosad taaskasutusse.

Tänavune Trash Design näitus esitleb “Rahvusvahelist Trash Hotelli “. kus on 18 hotellituba koos fuajeega. Igas toas puhkepaik ja võimalus puhata või töötada. Kaks hotellituba asuvad väljaspool Habitare saali. Piletivoucherid juurdepääsuks neile kahele satelliit toale on saadaval messikeskuse fuajees.

Traditsiooniks on kujunemas Made in Finland messiala, kus esitletakse Soomes toodetud mööblit kompaktselt ja arusaadavalt.
Samuti tuleb esitlusele ValoLight messiala, mis on omakorda saanud sel aastal satelliidi – ProLight. Viimane käsitleb ja esitleb õuealade valgustamist ja projekteerimisega seotud lahendusi. Kuulutatakse välja ka võistluse Luminord 2012 võitja. Tänavune ülesanne oli kujundada iseseisev valgusti Presidendipaleele ja Parlamendihoonele.
Olemata ei jää ka seekord Salongi antiigi ja vinteco ekspositsiooniala jpm.

Eelmisel aastal külastas messi 69 000 huvilist.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga